Real Madrid ofron rreth 80 milionë euro për yllin e Dortmundit

Barcelona e shokon me këtë vendim Dani Alvesin!

Real Madrid ofron 78 milionë euro për talentin e Dortmundit

Kampioni i Evropës, Real Madrid ka shfaqur interesim për talentin 18 vjeçar të Dortmundit, Jude Bellingham.

Media ndërkombëtare raportojnë se Mbretërit kanë gati një ofertë prej 78 milionë eurove.

Barcelona e shokon me këtë vendim Dani Alvesin!

Klubi spanjoll është në bisedime me Dortmundin që nga muaji Janar, dhe e deshirojnë transferimin e futbollistit anglez gjatë afatit kalimtar të verës, pasi që vlera e kartonit të Bellingham po rritet vazhdimisht pas një sezononi mbresëlënës në Bundesligë.

Problem kryesor për transferimin e tij tek Real Madrid, është se skuadra e drejtuar nga Carlo Anceloti, e ka të plotësuar numrin e futbollistëve jashtë BE-së.

Për Jude Bellingham ka shfaqur interesim edhe skuadra angleze Liverpool.