Rëndohet bilanci i vdekjeve nga COVID-19 në Itali, rreth 10 mijë të infektuar në 24 orë


Koronavirusi ende po e mban të mbërthyer Italinë. Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit përtej Adriatikut janë regjistruar 9.630 raste të reja dhe 274 persona të vdekur.

Por ndërsa rastet pozitive janë në rënie, viktimat shënuan rritje, pasi një dit më parë u raportuan 232 vdekje, pra 42 më pak.

Aktualisht, janë 2 118 persona të shtruar në kujdesin intensiv për COVID-19, + 162 shtesë sot.

The post Rëndohet bilanci i vdekjeve nga COVID-19 në Itali, rreth 10 mijë të infektuar në 24 orë appeared first on Hapur.


Na lexoni...

Edhe informacione tjera

Mundesia me shume...
Pamje me shume...