Rreth 800 qytetarë gjobiten për mosrespektim të masave anti- COVID


Masat anti-COVID, policia shqipton rreth 800 gjoba.

Policia ka shqiptuar 792 gjoba për mosrespektim të masave ndaj koronavirusit.

Ky numër i gjobave është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Numri i përgjithshëm i tiketave është 1 mijë e 79 të tilla, transmeton Klan Kosova.

Në bazë të statistikave të përgjithme 25 persona janë arrestuar dhe 14 janë dërguar në mbajtje.


Na lexoni...

Edhe informacione tjera

Mundesia me shume...
Pamje me shume...