Rritja e shifrave me COVID-19, Kosova shton numrin e “bluzave të bardha”. Hapet dhe një spital tjetër

Njerëzit e frikësuar nga Covid-19, nuk do të vënë këmbë në avion derisa të dalë vaksinaPas katër muajsh përballje me rritje të vazhdueshme të pacientëve me coronavirus, Kosova ka shtuar numrin e bluzave të bardha. Ministria e Shëndetësisë ka punësuar 50 mjekë dhe 62 infermierë të cilët do t’i bashkohen stafit mjekësor për kujdesin ndaj pacientëve me coronavirus, ndërsa në proces të rekrutimit janë edhe 100 infermierë. Përveç shtimit të kapaciteteve njerëzore, ministria ka filluar edhe riorganizimin e spitaleve. Spitali i Vushtrrisë tash e tutje u tha se do të pranoj vetëm pacient me virus. Kosova ka shënuar gjithsej të 5.118 raste pozitive me coronavirus. Prej tyre, 2640 janë aktive, 300 prej të cilëve po marrin trajtim mjekësor në QKUK dhe Spitalet Rajonale kryesisht me oksigjenoterapi. The post Rritja e shifrave me COVID-19, Kosova shton numrin e “bluzave të bardha”. Hapet dhe një spital tjetër appeared first on Hapur.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !