Sa zgjasin antitrupat te njerëzit që e kanë kaluar coronavirusin? Lajmet s’janë aspak të mira

Nivelet e antitrupave mbrojtës te njerëzit zbehen mjaft shpejt pas infektimit me coronavirus, thonë studiuesit. Antitrupat

Mënyra e thjeshtë për të mbajtur të shëndetshme shtyllën kurrizore kur rrimë ulur më shumë se zakonisht

Meqenëse shumica aktualisht punojnë brenda katër mureve të shtëpive të tyre, ajo që është e sigurt

Ja sa shkolla në Kosovë po ndjekin mësimin online

на 250 nxënës dhe mësimdhënës të infektuar koronavirus, 14 shkolla po ndjekin mësimin online. Infektimit me

Engji bëhet ‘nuse’, shfaqet e mbushur e tëra me ‘dukat’

Engjëllusha Salihu vazhdon të jetë shumë e njohur dhe e dashur për publikun. Ajo fillimisht u

Martesa e vajzës së saj, Remzie Osmani e la nën ‘hije’ Riolën

Riola Hamzaj është vajza e këngëtares së mirënjohur, Remzie Osmanit. Që pas martesës së vëlllait të

Arif Vladi – Adelina Ismailit: Kur unë i këndoja UÇK’së, ti argëtoheshe me muzikë serbe

Kënga “Marshi i UÇK’së ditëve të fundit ka bërë që këngëtarët Arif Vladi dhe Adelina Ismaili

Vëmendje: Këto janë vendet që nesër do të mbesin pa rrymë

Këto janë vendet që do të mbesin pa rrymë nesër. KEDS njofton se si pasojë e

Kush e përfaqëson Grudën që dyshohet se vodhi 2 milionë euro, përplasen avokatët dhe familjarët

Avokatët dhe familjarët përplasen se kush e përfaqëson Labinot Grudën që dyshohet se vodhi 2 milionë

Gazetarja shqiptare thotë se dy fëmijët e kthyer sot nga Siria janë të Lavdrim Muhaxherit

Gazetarja shqiptare ka thënë se dy fëmijët e kthyer sot nga Siria janë të Lavdrim Muhaxherit.

KE: Thirrjet e Erdoganit kundër Francës e largojnë Turqinë nga BE-ja

Mbështetja që presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, bëri ndaj thirrjeve për bojkot të mallrave franceze paraqet

Fauci për vaksinën: Nuk e bllokon tërësisht infeksionin

Në kohën kur e gjithë bota po rend pas vaksinës së koronavirusit me shpresën se ajo

Shkencëtarët shuajnë shpresat/ Një ilaç eksperimental për COVID rezultoi pa efekt

Studiuesit e qeverisë amerikane thonë se një ilaç eksperimental për koronavirusin nuk ka efekt në trajtimin