Sallata e verës, pjata që nuk duhet ta ndani nga menyja juaj!

Tre këshilla për të zgjedhur një shalqi të ëmbël
Tre këshilla për të zgjedhur një shalqi të ëmbël
Sallata me domate dhe avokado do t’ju habisë. Përgatitet mjaft thjeshtë dhe ka një shije të freskët. Mbi të gjitha shumë e shëndetshme. Është gatim që kombinohet me çdo produkt tjetër, dhe sidomos në këtë periudhë nuk duhet t’i mungojë tryezës suaj.

Përbërësit për katër persona

4 Domate1-2 avokado të mëdha1 kastravec i madh½ Qepë e kuqe

Salca

½ verë të kuqe½ vaj ulliri1 lugë lëng limoni i freskët1 lugë hudhër e grirë1 lugë mustard½ e lugës me rigonTë gjithë gjithë ingredientët e mësipërm i përziejmë bashkë dhe më pas shtojmë salcën dhe i përziejmë edhe njëherë. Kjo recetë ka 244 kalori dhe përgatitet për 15 minuta. Ju bëftë mirë.

The post Sallata e verës, pjata që nuk duhet ta ndani nga menyja juaj! appeared first on ShqipMedia.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !