Sanches ngec në trekëndëshin e vështirë mes ofertave nga Milan dhe PSG

Ky është buxheti i mbetur i Milanit për transfere të reja

Trekëndëshi mjaft i çuditshëm përfshinte Renato Sanches dhe e ardhmja e tij duket se nuk po tregon shenja të prishjes së shpejti.

Sipas GFFN, Paris Saint-Germain është i prirur për nënshkrimin e Renato Sanches dhe ata kanë pasur një marrëveshje në parim mbi kushtet personale që nga muaji i kaluar me portugezin, i cili do të ribashkohej me Christophe Galtier dhe Luis Campos, të cilët ishin trajneri kryesor dhe drejtor sportiv përkatësisht në Lille për triumfin e tyre 2020-21 në Ligue 1, përcjell ORAinfo.

PSG po shtyn për një huazim një sezon me detyrim për të blerë që do të kërkonte një zgjatje të kontratës me Lille për t’u përfunduar fillimisht duke qenë se marrëveshja e tij aktuale skadon në më pak se 12 muaj (qershor 2023).

Sidoqoftë, Lille janë ‘më të prirur’ t’i shesin Milanit, i cili po ofron 12 milionë euro për një marrëveshje të përhershme këtë verë, ndërsa parisienët kanë ofruar 15 milionë euro përfshirë bonuset, por paratë që do të paguhen vitin e ardhshëm.

Tashmë ka qenë një bllokim prej dy javësh dhe ndërsa Sanches kishte refuzuar më parë përpjekjet e Milanit në favor të PSG-së, Paolo Maldini dhe Ricky Massara nuk do të dorëzohen sepse mendojnë qartë se kanë ende një shans. /ORAinfo/