Sane transferohet te gjiganti i Serie A

Bayern Munich sapo zyrtarizoi transferin më të ri

Leroy Sane transferohet te gjiganti italian.

Lajm bombastik nga Italia, Leroy Sane transferohet në Serie A.

Sulmuesi i Bayernit, Leroy Sane mund ta vazhdojë karrierën në Serie A, sipas raportimeve të fundit nga mediat italiane.

Sane ka kontratë me Bayernin deri në vitin 2026, por është i hapur për sfida të reja.

Calcio Mercato, ka lëshuar një lajm bombastik duke shkruar se Juventus synon transferimin e Sanes gjatë këtij afati kalimtar.

Biankonerët janë lodhur nga bisedimet me Romën për transferimin e Zaniolos dhe kanë kthyer vëmendjen kah Sane.

Zonja e Vjetër ka marrëdhënie të shkëlqyeshme me Bavarezët pas transferimit të De Ligt dhe besojnë se marrëveshja mund të arrihet me lehtësi.

Për kartonin e Sane, Agnelli është i gatshëm të ofrojë 40 milionë euro, shifër të cilën Bayerni pritet ta pranojë.