Sheiku që dështoi të blinte Newcastle, tani po synon ta blejë Milanin

Ac Milan mund të bëhet me pronarë të rinj. Pas dështimit të operacionit për blerjen e Newcastle, Saudi Arabia’s Public Investment Fund i kryesuar nga princi Mohammad bin Salman duket se po mendon të blejë Milan-in. Kjo është ajo qëe shkruan The Sun pa specifikuar detaje të mëtjeshëm, por duke shtuar se marrëveshja e dështuar për blerjen e Newcastle-it për arsye politike dhe financiare ka zemëruar tifozët e bardhezinjve. Në fakt, ata i kanë kërkuar kryeministrit Boris Johnson që t’i rikthehet kësaj çështjeje në një peticion që ka grumbulluar 32 mijë firma deri tani.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !