Home / SHENDETESIA / Çlirohuni nga hundët e zëna dhe nga ngarkesa e sinuseve duke përdorur gishtin e madh dhe gjuhën
Çlirohuni nga hundët e zëna dhe nga ngarkesa e sinuseve duke përdorur gishtin e madh dhe gjuhën

Çlirohuni nga hundët e zëna dhe nga ngarkesa e sinuseve duke përdorur gishtin e madh dhe gjuhën

Shpesh hundët e zëna mund të bëhen problematike duke shkaktuar kështu edhe sinuse, të cilat mund t’ju mbingarkojnë shumë mendërisht. Për fat të keq, infeksionet e sinusit janë shumë të zakonshme. Sot ne ju tregojmë një mënyrë të thjeshtë për ti kuruar ato. Uthulla nga mushti i mollës është një trajtim shumë efektiv. Një nga mënyrat është duke përzierë 8 lugë gjelle me ujë me dy lugë uthull dhe një lugë mjaltë. Sinuset mund të zhduken kështu brenda pak ditësh. Ju duhet të thithni avullin me gojë dhe sytë e mbyllur.

Meqenëse infeksionet e sinusit shkaktohen nga inflamacioni i hundës dhe shafranët kanë vetitë anti-inflamatore, kjo erëz mund të shihet si një nga ilaçet natyrore ekzistuese për infeksionin e sinusit. Një shpëlarje ujë me kripë e hundëve është gjithashtu një trajtim shumë i mirë i infeksionit me sinus. Vitamina C është një përforcues i shkëlqyer imunitar dhe mund të ndihmojë në parandalimin e infeksioneve të sinusit. Provoni të merrni deri në 1000 mg vitaminë C 1-3 herë në ditë.

Si të qetësoni sinuset tuaja me gjuhë dhe me gishtin e madh brenda 20 sekondave?
Shtyni gjuhën nga maja e gojës tuaj, vendosni një gisht në mes të vetullave tuaja dhe ushtroni presion. Mbajeni atë për rreth 20 sekonda dhe sinuset tuaja do të fillojnë të rrjedhin.

Çlirohuni nga hundët e zëna dhe nga ngarkesa e sinuseve duke përdorur gishtin e madh dhe gjuhën

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com March 13, 2018 10:05 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=156616
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Çlirohuni nga hundët e zëna dhe nga ngarkesa e sinuseve duke përdorur gishtin e madh dhe gjuhën Çlirohuni nga hundët e zëna dhe nga ngarkesa e sinuseve duke përdorur gishtin e madh dhe gjuhënRating: 4.8