Home / SHENDETESIA / Është konfirmuar: Kështu duket gjoksi perfekt për të cilin ëndërrojnë meshkujt
Është konfirmuar: Kështu duket gjoksi perfekt për të cilin ëndërrojnë meshkujt

Është konfirmuar: Kështu duket gjoksi perfekt për të cilin ëndërrojnë meshkujt

Kirurgët plastikë kanë vendosur që të merren me temën e gjoksit perfekt dhe kanë konstatuar madhësinë e vërtetë për të cilën ëndërron gjinia mashkullore.

Eksperti i njohur mjekësor, Patrick Mallucci, ka marrë pjesë në Simpoziumin Ndërkombëtar për Gjoksin e Femrës ku ka paraqitur llogarinë e vet tek e cila ka ardhur me ndihmën e programit kompjuterik, transmeton Telegrafi.

Është konfirmuar: Kështu duket gjoksi perfekt për të cilin ëndërrojnë meshkujt

Është konfirmuar: Kështu duket gjoksi perfekt për të cilin ëndërrojnë meshkujt

Kirurgu plastik ka vizatur në sisë një linjë në lartësinë e thimthave, ndërkaq dy linja të tjera në pjesën e sipërme të skajit të gjoksit, dhe pikërisht me ndihmën e tyre ka përcaktuar se çka është vendimtare në bukurinë e sisëve.

Siç shkruan “Daily Mail”, Patrick ka shfrytëzuar njëqind fotografi të gjokseve lakuriq të publikuara në revistën britanike “Sun”, ndërkaq secila damë nga fotografitë është dashur patjetër të ketë sisë natyrale.

Është konfirmuar: Kështu duket gjoksi perfekt për të cilin ëndërrojnë meshkujt

Në bazë të fotografive, si edhe të masave, kirurgu estetik britanik ka konstatuar: gjoksi është i bukur kur 45% e vëllimit është mbi linjën e cila është në rrafshin me thimthat, ndërkaq 55 për qind nën të.

Gjithashtu, thimthat tek sisët e përsosura do të duhej të jenë pak më lart – nën këndin prej 45 shkallësh, ndërsa madhësia në të vërtetë nuk është aspak me rëndësi. /Telegrafi/

Është konfirmuar: Kështu duket gjoksi perfekt për të cilin ëndërrojnë meshkujt

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com March 14, 2018 3:02 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=156823
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Është konfirmuar: Kështu duket gjoksi perfekt për të cilin ëndërrojnë meshkujt Është konfirmuar: Kështu duket gjoksi perfekt për të cilin ëndërrojnë meshkujtRating: 4.8