SHENDETI

bg
Njerëzit më të pasur janë në rrezik më të madh për t’u prekur nga kanceri, sipas një studimi të ri

Njerëzit më të pasur janë në rrezik më të madh për t’u...

Hulumtimi i ri nga Universiteti i Helsinkit në Finlandë ka zbuluar një lidhje befasuese...

bg
Sa ditë pushime ju duhen që trupi juaj të relaksohet

Sa ditë pushime ju duhen që trupi juaj të relaksohet

Ekspertët kanë zbuluar se sa ditë pushim duhen dhe çfarë përfitimesh ka pushimi...

bg
Si shkaktohet lodhja kronike? Mjekja: Ndodh veçanërisht në stinën e verës, prandaj orari i punës duhet programuar

Si shkaktohet lodhja kronike? Mjekja: Ndodh veçanërisht...

Mjekja Aurora Dolenberg ka dhënë këshillat e duhura për lodhjen kronike në këto...

bg
Këto janë përfitimet që lidhen me ecjen pas ngrënies

Këto janë përfitimet që lidhen me ecjen pas ngrënies

Ndonëse shumë njerëz dëshirojnë të shtrihen dhe të pushojnë pas një vakti, gjëja...

bg
4 mënyra të thjeshta për të përballuar nxehtësinë e ditëve të verës

4 mënyra të thjeshta për të përballuar nxehtësinë e ditëve...

Me valët e nxehtësisë që po shkaktojnë temperatura rekord në të gjithë vendin, ju...

bg
Temperaturat e larta/ Farmacistja këshillon: Përdorni krem dielli me faktor të lartë mbrojtës, kujdes me suplementet

Temperaturat e larta/ Farmacistja këshillon: Përdorni krem...

Farmacistja Eni Gjoka Nika ka dhënë disa këshilla lidhur me temperaturat e larta...

bg
Këto janë rreziqet e jetës pa aktivitet

Këto janë rreziqet e jetës pa aktivitet

Vitet e adoleshencës dhe rinisë janë të rëndësishme dhe përkojnë me kohën kur aktiviteti...

bg
Pas fitores Yamal futet live nga dhoma e zhveshjes, harron që shokët e tij janë nudo

Pas fitores Yamal futet live nga dhoma e zhveshjes, harron...

Me një kapele në kokë me ngjyrat e Spanjës dhe me medaljen e artë në qafë, Lamin...

bg
Kripa e detit – efektet mrekullibërëse

Kripa e detit – efektet mrekullibërëse

Gjella me kripë e kripa me karar thotë populli, por kur të lexoni për përfitimet...

bg
Ky zakon i përditshëm në punë po ju dëmton shëndetin mendor

Ky zakon i përditshëm në punë po ju dëmton shëndetin mendor

Nëse puna është pjesë e përditshmërisë tuaj me siguri i kujtoni ditët stresuese...

bg
4 përfitimet që sjellë leximi i librave me kalimin e moshës

4 përfitimet që sjellë leximi i librave me kalimin e moshës

Kujt nuk i pëlqen të “zhytet” në një libër interesant? Pavarësisht zhanrit, leximi...

bg
Rreziqet e shëndetit që vijnë nga netët e nxehta

Rreziqet e shëndetit që vijnë nga netët e nxehta

Kjo verë ka shënuar rekorde të temperaturave të larta përvëluese e të dëmshme për...

bg
Mimikat e saj bëjnë xhiron e rrjetit, Meloni-t “i soset durimi” nga vonesa e Biden (VIDEO)

Mimikat e saj bëjnë xhiron e rrjetit, Meloni-t “i soset...

Kryeministrja italiane, Giorgia Meloni duket se është mërzitur teksa ajo dhe liderët...

bg
Përveç ujit – 6 këshilla si të qëndroni të hidratuar në këto ditë të nxehta

Përveç ujit – 6 këshilla si të qëndroni të hidratuar në...

Tashmë dihet se dielli i nxehtë mund t’i bëjë keq kujtdo, veçanërisht të rinjve...

bg
Sa ditë pushimi janë ideale për trupin? 

Sa ditë pushimi janë ideale për trupin? 

Ekspertët kanë zbuluar se sa ditë pushim duhen dhe çfarë përfitimesh ka pushimi...

bg
“Njeriu me 1000 fëmijë”, dokumentari më i ri që po frikëson botën

“Njeriu me 1000 fëmijë”, dokumentari më i ri që po frikëson...

“Njeriu me 1000 fëmijë” është dokumentari me tre seri i sapo dalë në Netflix i cili...