Shifra më e lartë që prej 5 muajsh, Italia numër rekord infeksionesh të reja me COVID

NATO rikthen paqen mes Turqisë dhe Greqisë: Për të ulur rrezikun e incidenteve në Mesdheun Lindor krijuam…Itali ka regjistruar numrin më të lartë të të infeksioneve të reja me koronavirus që prej pesë muajsh.

Veneto është rajoni me numrin më të lartë të rasteve të reja, 445, ndërsa pas tij është Campania, me 390 dhe më pas Lombardia me 324.

Numri i përgjithshëm i njerëzve të infektuar që nga fillimi i epidemisë së koronavirusit ka shkuar në 317.409.

Numri i vdekjeve ka shkuar në 35,918 që nga fillimi i epidemisë së koronavirusit.

The post Shifra më e lartë që prej 5 muajsh, Italia numër rekord infeksionesh të reja me COVID appeared first on Hapur.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !