Shifra të larta në Greqi, 3 mijë e 228 raste të reja dhe 73 viktima nga COVID-19


Greqia vijon të shënojë shifra të larta nga COVID-19 edhe pse prilli shihej si muaji i rihapjes në shtetin fqinj.

3 mijë e 228 raste të reja dhe 73 viktima janë shënuar së fundmi, ndërkohë në spitale vijojnë të trajtohen 776 të intubuar.

Problematike mbetet Atika si rajoni me më shumë të infektuar, teksa vetëm në 24 orët e fundit janë regjistruar 1 mijë e 578 raste.

Pas saj vjen Selaniku me 435 raste.

The post Shifra të larta në Greqi, 3 mijë e 228 raste të reja dhe 73 viktima nga COVID-19 appeared first on Hapur.


Na lexoni...

Edhe informacione tjera

Mundesia me shume...
Pamje me shume...