Shoqja E Tij E Ngushtë Ka K Ancer Në Tru, Veprimi Që Bëri 6-Vjeçari Për Të Po Përlot Gjithë Botën

Shoqja E Tij E Ngushtë Ka K Ancer Në Tru, Veprimi Që Bëri 6-Vjeçari Për Të Po Përlot Gjithë Botën

Mirëpo ajo nuk është e vetme në këtë luftë me shëndetin, pranë saj qëndron Oisín, shoku i saj i ngushtë 6-vjeçar.Lulu DeVries dhe Ruskin u takuan për herë të parë në shtator të vitit 2017, në ambientet e ‘’Great Denham Primay School’’.

Ishte dita e parë e kopshtit dhe rastësia bëri që dy fëmijët, asokohe vetëm 4 vjeç e gjysmë, të uleshin në të njëjtën bankë dhe të bëheshin shokë të ngushtë brenda pak kohësh. Ata bënin gjithçka bashkë, derisa prindërit e Lulu-së zbuluan se vajza e tyre kishte neuroblastomë, një tu.mor ag.resiv që prek sistemin nervor, për t’u shpërndarë më pas në kocka dhe nyje limfatike, dhe vajza e vogël u detyrua të linte shkollën për shkak të gjendjes së rënduar shëndetësore, shkruan “Daily Mail”, përcjell “Living al”.

Prindërit e Lulu-së menduan fillimisht se vajza e tyre, tashmë 6-vjeç ishte anemike dhe e trajtuan për një kohë të gjatë me suplemente hekuri dhe vitaminash. Por në qershor të 2018-ës zbuluan se kishte ka.ncer në madhësinë e një qitroje. Ajo iu nënshtrua një operacioni të gjatë, gati 8 orë, gjatë të cilit mjekët arritën t’i hiqnin 95% të qelizave tumorale. Nga janari e këtij viti e deri më sot, Lulu i është nështruar çdo javë seancave të kimioterapisë dhe imunoterapisë.Mirëpo ajo nuk është e vetme në këtë luftë me shëndetin, pranë saj qëndron Oisín, shoku i saj i ngushtë 6-vjeçar, i cili i kërkoi vajzës së vogël t’i priste flokët pasi donte të dukej si ajo.”Oisín dëgjoi për herë të parë për sëmundjen e Lulu-së nga ne dhe donte menjëherë të jepte kontributin e tij. Vendosi të qethej zero që të dukej njëlloj shoqja e tij dhe të ardhurat që do të vinin pas publikimit të fotos t’i shkonin asaj. Jam shumë krenare për të.

Është aq i vogël dhe aq i madh në të njëjtën kohë.’’-rrëfen mamaja e 6-vjeçarit.Oisín i kërkoi Lulu-së t’ia priste ajo flokët dhe i premtoi se do i qëndronte gjithmonë bashkë. Fotoja e tij u shpërnda me qindra herë dhe njerëzit filluan të kontribuonin për vajzën e sëmurë pikërisht pasi panë këtë shkrepje.

Associations , Brands/Products , Magazines/Blogs , Websites/Webshops , Public Figures,Browse products on Amazon,Layering Target groups,audience size,Audience insights Interests , Investing. Fan pages that look like Wikipedia,Suggestions from Audience Insights,rugby world cup 2020, copa america 2020,walmart black friday 2020, national sports collectors convention 2020, sertanejp 2020,spirit halloween 2020,best country albums 2020,the nutcracker ballet 2020,2020 1099 misc forms,hairstyles for black women 2020
2020 army navy game, kids movies 2020,highlander toyota 2020,dallas cowboys 2020 schedule,2020 solar eclipse,miss universe 2020 winner,2020 asteroid, bollywood movies 2020, thanksgiving 2020 date, 2020 nba schedule, Airlines ticket, 2020 holiday barbie,full moon 2020,holiday bowl 2020,2020 graduation japan anime movie 2020, musician deaths 2020, world series schedule 2020,cadillac 2020 models,best hunting crossbow 2020,volvo s60 inscription 2020,
impala premier, jackson hewitt holiday, grand sport corvette, grammy nominations, detroit tigers schedule, honda pilot elite 2020, james bond 2020, stagecoach 2020,toyota tacoma for sale,bmw 530i 2020,social security increas,corvette for sale,essence festival,voice judges,honda accord review straight talk apn settings 2020, 2020 superbowl commercials, lancome gift with purchase 2020,tamilrockers hd movie download 2020,huawey y6 2020