Home / SHOWBIZ / Kenan dhe Cansu Dere ribashkohen në serialin e shumëpritur turk

Kenan dhe Cansu Dere ribashkohen në serialin e shumëpritur turk

Kenan dhe Cansu Dere ribashkohen në serialin e shumëpritur turkBëhen bashkë Kenan Imrizalogliu dhe Cansu Dere.

Një histori e Perandorisë Osmane do t’i ribashkojë prapë në ekranin televiziv aktorët e njohur të kinematografisë turke, Kenan Imrizalogliu dhe Cansu Dere.

Është fjala për serialin “Fatih” i cili do të shfaqet në Kanal D në Turqi në dhjetor të këtij viti.

“Fatih” ishte njëri prej sulltanëve më të rëndësishëm të Perandorisë Osmane i cili do të vije në interpretimin e Kenanit.

Kujtojmë se Imrizalogliu dhe Dere i kemi parë bashkë edhe në serialin e famshëm “Ezel”, në rolin e Ezelit dhe Ejshanit.

Read Offline:
Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Kenan dhe Cansu Dere ribashkohen në serialin e shumëpritur turk Kenan dhe Cansu Dere ribashkohen në serialin e shumëpritur turkRating: 4.8