Home / SHOWBIZ / Ndërron jetë regjisori i njohur shqiptar

Ndërron jetë regjisori i njohur shqiptar

Ndërron jetë regjisori i njohur shqiptar

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Ana “djeg” sërish “Instagram”-in, poston foto provokuese

Regjisori i njohur shqiptaro-amerikan, Stan Dragoti, ndërroi jetën mbrëmjen e djeshme në Kalifornia, SHBA, në moshën 86 vjeçare.

Ana “djeg” sërish “Instagram”-in, poston foto provokuese

Dragoti lindi në qytetin e New York-ut nga prindërit shqiptarë që kishin emigruar në vitet ’20 prej Tepelenës në Amerikën.

Stan Dragoti zhvilloi studimet për kinematografi në kolegjin “Cooper Union” dhe më pas në kolegjin e Arteve Vizuale. Ai gjithashtu ka prodhuar shumë reklama për kompanitë ajrore dhe industrinë automobile.

Ana “djeg” sërish “Instagram”-in, poston foto provokuese

Ndërkaq, disa prej filmave më të njohura të Stan janë komeditë “Mr. Mom” dhe “Love at first bite”.

Këngëtarja e njohur Genta Ismajli, gazetari Beqir Sina, e disa të tjerë, kanë qenë ndër shqiptarët e parë që dhanë lajmin e vdekjes së regjisorit të njohur në rrjetet sociale.

Ana “djeg” sërish “Instagram”-in, poston foto provokuese

The post Ndërron jetë regjisori i njohur shqiptar appeared first on Zonë E Lirë.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com July 14, 2018 10:51 am ne link https://kosovatoday.com/?p=252611
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Ndërron jetë regjisori i njohur shqiptar Ndërron jetë regjisori i njohur shqiptarRating: 4.8