Home / SHOWBIZ / Pikëlluese nuk do ta njhini: Gonul me kancer, me flokë të rëna dhe e zbehtë do t’iu emocionojë
Pikëlluese nuk do ta njhini: Gonul me kancer, me flokë të rëna dhe e zbehtë do t’iu emocionojë

Pikëlluese nuk do ta njhini: Gonul me kancer, me flokë të rëna dhe e zbehtë do t’iu emocionojë

Detaje interesante nga jeta e Vahide Perçin, aktores e cila zëvendësoi Meryem Uzerlin në rolin e “Hyrremit” Vahide Perçin është një prej aktoreve më të njohura në Turqi.

Ajo karrierën e nisi me mbiemër të ish burrit, Altan Gordum me të cilin u nda në vitin 2013 dhe ajo ktheu mbiemrin e vajzërisë Perçin, shkruan rtv21.tv

Aktorja u njoh për shumë role të rëndësishme në projektet kinematografike dhe televizive në Turqi.

Pikëlluese nuk do ta njhini: Gonul me kancer, me flokë të rëna dhe e zbehtë do t’iu emocionojë

Veçojmë serialin “Sulltani i Madhërishëm”, në të cilin luajti rolin e “Hyrremit”. Kurse tani njihet edhe si “Gonul” tek seriali “Anne”.

Por Vahide përjetoi edhe sfida më të rënda se sa divorci, ajo luftoi me vdekjen në vitin 2011, kur u diagonstifikua me kancer të gjirit.

Pikëlluese nuk do ta njhini: Gonul me kancer, me flokë të rëna dhe e zbehtë do t’iu emocionojë

Aktorja rrëfeu se gjatë asaj kohe përjetoi momente shumë të rënda, për gjashtë muaj përdori kimoterapi dhe arriti ta mposht kancerin.

Gjatë asaj periudhe Perçin nuk kishte pranuar të mbajë paruke, ajo donte të inspironte edhe gratë tjera të cilat vuanin nga kjo sëmundje ta mposhtnin atë.

Perçin është nënë e një vajze, Alize, e cila gjithashtu është aktore dhe ka 21 vjet, ajo luan rolin e “Gamzes” në serialin “Anne”, ku luan edhe Perçin.

Pikëlluese nuk do ta njhini: Gonul me kancer, me flokë të rëna dhe e zbehtë do t’iu emocionojëPikëlluese nuk do ta njhini: Gonul me kancer, me flokë të rëna dhe e zbehtë do t’iu emocionojë

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com March 12, 2018 8:24 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=156153
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Pikëlluese nuk do ta njhini: Gonul me kancer, me flokë të rëna dhe e zbehtë do t’iu emocionojë Pikëlluese nuk do ta njhini: Gonul me kancer, me flokë të rëna dhe e zbehtë do t’iu emocionojëRating: 4.8