Home / SHOWBIZ / Rrëfimi i shqiptarit që shoqëron yjet botërore, Nexhat Morina tregon prapaskenat e takimit me French Montanan (Foto)
Rrëfimi i shqiptarit që shoqëron yjet botërore, Nexhat Morina tregon prapaskenat e takimit me French Montanan (Foto)

Rrëfimi i shqiptarit që shoqëron yjet botërore, Nexhat Morina tregon prapaskenat e takimit me French Montanan (Foto)

Rrëfimi i shqiptarit që shoqëron yjet botërore, Nexhat Morina tregon prapaskenat e takimit me French Montanan (Foto)

Ky festival çdo vit mbledh mijëra adhurues anë e mbanë Evropës, me performanca të yjeve të mëdha amerikane.

Gjithnjë aty ëshë edhe shqiptari me ekspertizë për t’i shoqëruar yjet e mëdha botërore, Nexhat Morina, i cili punon dhe vepron prej vitesh në Zvicër.

Së fundmi në Royal Arena Festival performoi edhe French Montana, një gjë që ndodhi për herë të parë pas hiteve të tij si “Unforgettable” dhe albumi “Jungle Rules”.
Morina tregon për Telegrafin prapaskenat e takimit nga French Montana dhe detajet ekskluzive.

“Është viti i nëntë që punoj në Royal Arena Festival deri tani kam takuar thua se të gjithë artistët e zhanrit hip hop. Kësaj radhe kam shoqëruar French Montanën dhe Cypress Hill e shumë të tjerë. Ishte shumë kënaqësi si çdo vit tjetër, sepse Royal Arena është i vetmi festival që ka të bëjë me kulturën e hip hopit, me grafiti Bboy the Beatle, etj”.
“Është hera e gjashtë që kemi punuar me Cypress Hill, por është hera e aprë që kemi punuar me French Montanën. Kur udhëtuam drejt aeroportit të Zurichut, French Montana erdhi me aeroplan privat ku ishin 11 persona. Menaxheri i rrugës i tij, dy pjestarë të sigurimit, ndihmës lokalisti, dy femra që i bënin masazh dhe vëllai i vogël e tij e disa shokë të tjerë”, tregon anëtari i Mos Music Entertainment.

Read Offline:
Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Rrëfimi i shqiptarit që shoqëron yjet botërore, Nexhat Morina tregon prapaskenat e takimit me French Montanan (Foto) Rrëfimi i shqiptarit që shoqëron yjet botërore, Nexhat Morina tregon prapaskenat e takimit me French Montanan (Foto)Rating: 4.8