Home / SHOWBIZ / Shtatë rregullat e suksesit të Steve Jobs-it
Shtatë rregullat e suksesit të Steve Jobs-it

Shtatë rregullat e suksesit të Steve Jobs-it

Shtatë rregullat e suksesit të Steve Jobs-it

Apple gjithmonë do të mbahet mend shkaku i Steve Jobs-it.

Ndikimi i tij në jetën tonë të përditshme nuk bën të nënvlerësohet, transmeton Telegrafi.

Steve Jobs gjithmonë ka qenë një ndoll për shumicën e njerëzve, ndërkaq me ndikimin e tij në botën e teknologjisë, padyshim se emri i tij do të shkruhet me fjalë të arta në librat e historisë.

Carmine Gallo, autor në ‘Entrepreneur’, ka folur për Steve Jobs-in dhe shtatë rregullat e tij të suksesit.

Më poshtë i keni këto rregulla të cilat ndoshta do t’ju ndihmojnë edhe juve të bëheni të pasur e me ndikim një ditë.

– Gjithmonë bëjeni punën që e doni sepse njerëzit me pasion mund ta ndryshojnë botën për mirë

– Bëhuni vizionar! “A dëshironi ta kaloni jetën duke shitur ujë me sheqer apo doni ta ndryshoni botën?”

– Lidhni idetë me njëra-tjetrën

– Mësohuni të thoni jo

– Krijoni një përvojë unike

– Përçojeni mirë idenë tuaj nëpër botë

– Shitni ëndrra, jo produkte. /Telegrafi/Shtatë rregullat e suksesit të Steve Jobs-it

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Facebook : KOSOVATODAY
Nga KosovaToday.com June 14, 2018 4:33 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=225342
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Shtatë rregullat e suksesit të Steve Jobs-it Shtatë rregullat e suksesit të Steve Jobs-itRating: 4.8