Shpërthen bombola e gazit në parkingun nëntokësor në Prishtinë, policia jep detaje

“Dita e Fitores”, Zelensky: Nuk do t’i japim askujt asnjë pjesë të tokës tonë

Një bombolë gazi ka shpërthyer ditën e sotme në parkingun nëntokësor në Prishtinë.

Zëdhënësi i Policisë, Baki Kelani ka thënë për Reporteri nga ky shpërthim nuk ka asnjë të lënduar.

“Policia e Kosovës ka pranuar një informacion lidhur me dyshimin e shpërthimit të një bombole gazi që ka ndodhur në rrugën Xhorxh Bush në Prishtinë”, tha Kelani.

Ai ka shtuar se njësitë policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe nuk është raportuar për të lënduar.