Situata me coronavirus, ky është numri i rasteve aktive në Kosovë

Petritsch: BE-ja duhet të bëjë më shumë për dialogun Kosovë-Serbi

Bie numri i rasteve aktive me koronavirus.

Situata me coronavirus ka shënuar një përmirësim të lehtë, duke marrë parasysh rënien e rasteve aktive dhe numrit të rasteve të reja gjatë ditëve të fundit.

Aktualisht janë 9 mijë e 464 raste aktive me COVID-19, apo 462 më pak se të hënën.

Të dhënat e fundit treguan për 513 raste te reja, ndërkohë që nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes nga koronavirusi.

Janë shëruar 975 qytetarë