Skandali tek Senatoriumi, flet sanitarja Tire Alldërvishi: “Jam e tronditur…”

Tire Alldërvishi është 59 vjeçarja që mashtroi një vajzë dhe i zhvati miliona lekë duke u hequr si infermiere tek Senatoriumi dhe i mori para që të kujdesej për nënën e saj që ishte me Covid.

Raportohet se sot ajo do të zhvendoset nga komisariati tek Gjykata Penale e Tiranës për t’u njohur me akuzat që rëndojnë ndaj saj dhe masën e sigurisë.

Pavarësisht se është pyetur nga policia dhe ka pasur në dispozicion një avokat, 59 vjeçarja nuk ka thënë asnjë fjalë para oficerëve.

“Nuk kam asgjë për të thënë jam e tronditur, do flas në një moment të dytë”, është shprehur ajo. Ndërkohë, në hetim janë vendosur edhe 4 punonjës të spitalit “Shefqet Ndroqi”.

Lexo edhe: Skandali/ Sanitarja e Senatoriumit hiqet si infermiere, i merr vajzës 8 mln lekë për t’i shëruar të ëmën

The post Skandali tek Senatoriumi, flet sanitarja Tire Alldërvishi: “Jam e tronditur…” appeared first on Zonë E Lirë.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !