Home / SPORT / Buffon zbulon të ardhmen e Cavanit

Buffon zbulon të ardhmen e Cavanit

Buffon zbulon të ardhmen e Cavanit

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Portieri i Paris Saint-Germain dhe ish-veterani i Juventusit Gianluigi Buffon ka thënë se Edinson Cavani nuk do të largohet nga PSG për t’u ribashkuar me Napoli në afatin e ardhshme të transferimit të janarit.

Sulmuesi uruguaian është lidhur me një kthim në Napoli, ndërsa marrëdhëniet me Aurelio di Laurentiis përsëri janë të mira përcjell ORAinfo.

Kryetari i Napolit, megjithatë, kishte thënë këtë verë të kaluar se Cavani do të duhet të reduktojë kërkesat e tij të pagave për të shpresuar për një kthim të Napolit.


Buffon kohët e fundit po fliste për Cavanin dhe ai zbuloi se bashkëlojtari i skuadrës së tij nuk do të bashkohet me partenopei.

“Shpesh flas për Italinë me të,” tha Buffon në shfaqjen Tiki Taka të Italisë.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com December 8, 2018 3:22 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=381607
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Buffon zbulon të ardhmen e Cavanit Buffon zbulon të ardhmen e CavanitRating: 4.8