‘Çartet’ Zizou: E dua këtë futbollist në skuadër – Kosova Today News
Home / SPORT / ‘Çartet’ Zizou: E dua këtë futbollist në skuadër
‘Çartet’ Zizou: E dua këtë futbollist në skuadër

‘Çartet’ Zizou: E dua këtë futbollist në skuadër

‘Çartet’ Zizou: E dua këtë futbollist në skuadër
‘Çartet’ Zizou: E dua këtë futbollist në skuadër
Zinedine Zidane ka dhënë ‘dritën e gjelbër’ për Real Madridin për të nënshkruar me yllin e Athletic Bilbao, verën e ardhshme, sipas njoftimeve në Spanjë, përcjelll ORAinfo.

Marrëveshja e portierit në San Mames skadon verën e ardhshme dhe sipas Marca negociatat për një marrëveshje të ripërtërirë kanë shkuar keq në klub.

23-vjeçari do të bëhet numri një në Bernabeu, sipas raportit, ndonëse raportet në kundërshtim me Marca më parë këtë muaj pohuan se ai ishte i afërt me një marrëveshje të re në Athletic.

‘Çartet’ Zizou: E dua këtë futbollist në skuadër
‘Çartet’ Zizou: E dua këtë futbollist në skuadër

 

Megjithatë, raportet e reja të enjten thonë se trajneri i portierit të Madridit, Luis Llopis, një ish-punonjës në San Mames, ka nxitur interesin e kampionëve spanjollë në një marrëveshje.

Një veprim i tillë do të sinjalizonte fundin e ndjekjes së klubit të David De Gea të Manchester United dhe do të nënkuptonte gjithashtu një lëvizje për numrin afatgjatë të Keylor Navas./ORAinfo/

‘Çartet’ Zizou: E dua këtë futbollist në skuadër
‘Çartet’ Zizou: E dua këtë futbollist në skuadër
Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . ‘Çartet’ Zizou: E dua këtë futbollist në skuadër ‘Çartet’ Zizou: E dua këtë futbollist në skuadërRating: 4.8