Home / SPORT / Chelsea ia shkakton City-it humbjen e parë në ligë

Chelsea ia shkakton City-it humbjen e parë në ligë

Chelsea ia shkakton City-it humbjen e parë në ligë

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Chelsea ka mposhtur sot Manchester Cityn me rezultatin 2-0 në “Stamford Bridge”, ndeshje e vlefshme për javën e 16 të Premier Leagues.

Ndeshja zhvllokohet në minutën e 45′ me golin e mesfushorit N’Golo Kante. Në pjesën e dytë Blutë e Londrës tentuan disa herë për të dyfishuar rezultatin.

Në minutën e 78′ David Luiz shënon golin e dytë dhe të fitores për Chelsean.

Pas kësaj fitoreje Chelsea renditet në vendin e 3 me 34 pikë, ndërsa City në vendin e 2 me 41 pikë.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com December 8, 2018 9:00 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=381820
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Chelsea ia shkakton City-it humbjen e parë në ligë Chelsea ia shkakton City-it humbjen e parë në ligëRating: 4.8