Home / SPORT / ‘Çmendet’ Barcelona, ofron 160 milionë euro për Dybalan (FOTO)
‘Çmendet’ Barcelona, ofron 160 milionë euro për Dybalan (FOTO)

‘Çmendet’ Barcelona, ofron 160 milionë euro për Dybalan (FOTO)

‘Çmendet’ Barcelona, ofron 160 milionë euro për Dybalan (FOTO)Juventusi refuzoi ofertën e Barcelonës prej 160 milionë euro për Paulo Dybala, sipas Corriere dello Sport, përcjell ORAinfo.

Është dita e fundit e transferimeve dhe Blaugrana ende nuk e ka zëvendësuar Neymarin në mënyrë adekuate pas lëvizjes së tij prej 222 milionë eurosh në Paris Saint-Germain.

Liverpooli ende po mban firmën për Philippe Coutinho dhe Juve po bëjnë të njëjtën gjë për Dybalan.

Disa media spanjolle kanë sugjeruar gjatë 24 orëve të fundit se La Joya ishte objektivi i Barcelonës

Corriere dello Sport e ka cilësuar atë në vlerë prej 160 milion euro, ndonëse burime të tjera tregojnë se 115 milionë euro para plus 45 milion euro shpërblime.

Juventusi ka paguar vetëm 40 milionë euro për të nënshkruar me Dybalan nga Palermo dy vite më parë.

Këtë sezon ai shënoi katër gola në dy ndeshje të Serie A.

Ai kontribuoi me 19 gola dhe nëntë asistime në 48 ndeshje konkurse për Juventusin në 2016-17. /ORAinfo/

‘Çmendet’ Barcelona, ofron 160 milionë euro për Dybalan (FOTO)

Read Offline:
Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . ‘Çmendet’ Barcelona, ofron 160 milionë euro për Dybalan (FOTO) ‘Çmendet’ Barcelona, ofron 160 milionë euro për Dybalan (FOTO)Rating: 4.8