Home / SPORT / Dalin detaje të reja nga kalimi i Ronaldos në Juventus, do të dridhët Real Madridi

Dalin detaje të reja nga kalimi i Ronaldos në Juventus, do të dridhët Real Madridi

Dalin detaje të reja nga kalimi i Ronaldos në Juventus, do të dridhët Real Madridi

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Cristiano Ronaldo kishte shprehur dëshirën që t’I bashkohej Juventusit që prej janarit.

Agjenti i lojtarit portugez ka zbuluar se klienti i tij ka dashur të luajë te Juventusi që prej janarit.

Portugezi iu bashkua ”Zonjës së Vjetër” në një marrëveshje `100 milionëshe nga Real Madridi në verë, duke u bërë futbollisti më i paguar në Serie A.

”Cristiano është më i miri në histori”, tha Mendes për gazetarët në ceremoninë e Tuttosport për ”Djaloshin e Artë”, transmeton Indeksonline.

”Meritat për kalimin e Ronaldos te Juventusi janë të presidentit, Agnelli dhe Juventusit”.

”Juventusi e donte atë dhe ata blenë atë, ai tashmë më kishte treguar se donte të luante te Juventusi në janar, kjon është e vërteta”.

”Mendoja se ishte e pamundur, por çfarë i thashë atij ishte se është e vështirë, por jo e pamundur”.

”Më pas, i takova drejtuesit. Takimi i parë me Nedved dhe Paratici ndodhi para ndeshjes, Juventus – Real”, tha Mendes në mes të tjerash.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com December 18, 2018 9:40 am ne link https://kosovatoday.com/?p=387916
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Dalin detaje të reja nga kalimi i Ronaldos në Juventus, do të dridhët Real Madridi Dalin detaje të reja nga kalimi i Ronaldos në Juventus, do të dridhët Real MadridiRating: 4.8