Home / SPORT / E jashtëzakonshme! Ky është sportisti më i pasur i vitit 2017
E jashtëzakonshme! Ky është  sportisti më i pasur i vitit 2017

E jashtëzakonshme! Ky është sportisti më i pasur i vitit 2017

E jashtëzakonshme! Ky është  sportisti më i pasur i vitit 2017
E jashtëzakonshme! Ky është sportisti më i pasur i vitit 2017
Revista amerikane e biznesit amerikan, Forbes ka publikuar 20 sportistët më të pasur në botë për 2017 e superstari i Real Madridit, Cristiano Ronaldo udhëheqë këtë listë, përcjell ORAinfo.

Ronaldo fitoi 70 milionë funte në vitin e fundit, duke e bërë atë personalitetin më të paguar evropian të sportit.

Shifrat, një vlerësim nga Forbes, llogariten para se taksat dhe tarifat e menaxhimit të merren parasysh.

Të ardhurat e Ronaldos janë kryesisht të përbëra nga kontratat e tij të Real Madrid dhe marrëveshjet e miratimit.

E jashtëzakonshme! Ky është  sportisti më i pasur i vitit 2017
E jashtëzakonshme! Ky është sportisti më i pasur i vitit 2017

Personaliteti më i paguar i sporteve angleze është piloti i Formula One, Lewis Hamilton – në vendin e 11 në listën e të famshmëve europiane, duke fituar 32 milionë funte në vitin e kaluar.

Gjysma e 20 të lartë përbëhet nga yjet sportive – me uellsian dhe mesfushorin e Real Madrid, Gareth Bale duke vënë në një shfaqje mbresëlënëse në vendin e 18, duke fituar £ 25.5m.

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com October 19, 2017 1:10 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=88144
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . E jashtëzakonshme! Ky është sportisti më i pasur i vitit 2017 E jashtëzakonshme! Ky është sportisti më i pasur i vitit 2017Rating: 4.8