Home / SPORT / E pabesueshme, Mauro Icardi në janar tek Real Madridi

E pabesueshme, Mauro Icardi në janar tek Real Madridi

E pabesueshme, Mauro Icardi në janar tek Real Madridi

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Me sa duket, Mauro Icardi dhe Edinson Cavani janë dy qëllimet kryesore të Real Madriditi, për dritaren e transferimeve të janarit.

Këtë lajm e bënë të ditur gazetat spanjolle, përcjellë ORAinfo.

Ato këmbëngulin se presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, dëshiron të nënshkruaj patjetër me një qendër sulmues të ri në merkaton e janarit.

Icardi ka një klauzol prej 110 milion eurosh e cila mund të realizohet vetëm në javën e parë të korrikut.

Ndërsa sa i përket Cavanit, sulmuesi i Uruguait është duke luftuar për kohë tek PSG-ja pasi që nuk e ka hapësirën e nevojshme.

Ndërsa edhe Napoli është duke e mirëpritur shumë rikthimin e tij në fund të sezonit, mirë po sipas spekulimeve kohëve të fundit edhe Reali i Madridit është i interesuar për super sulmuesin Edinson Cavani./ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com November 28, 2018 9:40 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=376432
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . E pabesueshme, Mauro Icardi në janar tek Real Madridi E pabesueshme, Mauro Icardi në janar tek Real MadridiRating: 4.8