Home / SPORT / Fabregas-Milan, vjen lajmi i papritur

Fabregas-Milan, vjen lajmi i papritur

Fabregas-Milan, vjen lajmi i papritur

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Gjigantët e Serie A, AC Milan mund të ndihmohen nga Denis Suarez në transferimin e yllit të Chelseat Cesc Fabregas në janar.

Rossonerët janë të etur për të rritur mundësitë e tyre në mesfushë në janar dhe Fabregas është thënë të jetë një prej objektivave, pasi që nuk luan në Chelsea dhe ka rënë poshtë renditjes nën udhëheqjen e Maurizio Sarri përcjell ORAinfo.

Një raport nga Calciomercato.it sugjeron se Milan mund të ndihmohet në ndjekjen e tyre për Fabregas nga Denis Suarez, nëse ai do të shkojë te Chelsea në dritaren e ardhshme të transferimit të janarit.

Ndërsa Suarez është gjithashtu një objektiv i Milanit, ai duket se nuk është i arritshëm për ta për shkak të kërkesave të Barcelonës, të cilat janë mbi 40 milionë euro nëse ai nuk del në kredi.

Megjithatë, Chelsea po tentojë ta rrëmbejë Denisin dhe nëse ata bëjnë një lëvizje për të, pozicioni i Fabregasit në anën tjetër do të largohet. Nëse kjo ndodh, Fabregas do të jetë në buzë largimit nga Chelsea./ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com December 8, 2018 2:10 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=381559
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Fabregas-Milan, vjen lajmi i papritur Fabregas-Milan, vjen lajmi i papriturRating: 4.8