Home / SPORT / Kalon testet mjekësore, Ostende prezanton Sindrit Gurin

Kalon testet mjekësore, Ostende prezanton Sindrit Gurin

Platini tregon si trukoi Botërorin 1998Edhe pse ende nuk është mbyllur kampionati në Shqipëri, Sindrit Guri ka lënë Kukësin për t’u prezantuar te Ostende. Klubi belg ka zyrtarizuar blerjen e sulmuesit 24-vjeçar për shifrën 710 mijë euro.

Sulmuesi shkodran, pasi kaloi testet mjekësore, hodhi firmën mbi kontratë, që do ta mbajë të lidhur me këtë skuadër për 3 vitet e ardhshme.

1 of 3


Platini tregon si trukoi Botërorin 1998


Platini tregon si trukoi Botërorin 1998


Platini tregon si trukoi Botërorin 1998

Para se të nisë aventurën në kampionatin belg, Guri do të jetë pjesë e Kombëtares për dy miqësoret me Kosovën dhe Ukrainën, të parashikuara për t’i zhvilluar para Botërorit.

Një sezon i mrekullueshëm ky për Sindrit Gurin, që e po e mbyll me statusin e nënkampionit të Shqipërisë, transferimin te Ostende dhe me ftesën e Panuccit.

18 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com May 18, 2018 2:05 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=181193
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Kalon testet mjekësore, Ostende prezanton Sindrit Gurin Kalon testet mjekësore, Ostende prezanton Sindrit GurinRating: 4.8