Home / SPORT / Liverpool dhe Real Madrid, ‘hapni veshët’: Ja ku vjen deklarata epike e Mane mbi të ardhmen

Liverpool dhe Real Madrid, ‘hapni veshët’: Ja ku vjen deklarata epike e Mane mbi të ardhmen

Liverpool dhe Real Madrid, ‘hapni veshët’: Ja ku vjen deklarata epike e Mane mbi të ardhmen

Kampi nacional në Therandë

Sadio Mane ishte i lidhur me një lëvizje në Real Madrid disa javë më parë, por 26-vjeçari i ka thënë ‘Salzburger Nachrichten’ se ai nuk ka synime të largohet nga klubi pasi ai dëshiron ta respektojë kontratën e tij, i cili skadon në vitin 2021.

Ja deklarata e tij:

“Jam shumë i lumtur në Liverpool dhe kontrata ime do të zgjasë edhe tre vjet të tjera.”, tha fillimisht ai.

Megjithatë, Mane ka shtuar se ai dëshiron të fillojë të fitojë trofe në të ardhmen e afërt, diçka që Liverpooli nuk ka qenë në gjendje të bëjë nën Jurgen Klopp.

“Ju kurrë nuk e dini se çfarë do të ndodhë në të ardhmen. Unë dua të fitoj trofe, sidomos Ligën e Kampionëve.”

Mane është gati të luajë në Kupën e Botës, ku do të jetë njeriu kryesor i Senegalit, ndërsa ata duhet të dalin nga një grup i ashpër dhe fokusi i tij do të jetë vetëm në ekipin e tij kombëtar, por kur të kthehet ai do të bëjë gjithçka mund të ndihmojë Liverpulin të fitojë më në fund diçka të rëndësishme.

The post Liverpool dhe Real Madrid, ‘hapni veshët’: Ja ku vjen deklarata epike e Mane mbi të ardhmen appeared first on ABC24.AL.

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Facebook : KOSOVATODAY
Nga KosovaToday.com June 13, 2018 10:29 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=224988
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Liverpool dhe Real Madrid, ‘hapni veshët’: Ja ku vjen deklarata epike e Mane mbi të ardhmen Liverpool dhe Real Madrid, ‘hapni veshët’: Ja ku vjen deklarata epike e Mane mbi të ardhmenRating: 4.8