Home / SPORT / Milan shokon Juventusin, ia rrëmben nga duart super lojtarin! (Foto)
Milan shokon Juventusin, ia rrëmben nga duart super lojtarin! (Foto)

Milan shokon Juventusin, ia rrëmben nga duart super lojtarin! (Foto)

Milan shokon Juventusin, ia rrëmben nga duart super lojtarin! (Foto)Milan thuhet se është i gatshëm të ofrojë 30 milionë euro për të nënshkruar me lojtarin e Lazios Keita Baldé Diao. Ky lojtar është duke u kërkuar me ngulm edhe nga Juventus dhe Inter.

Lojtari nga Senegali ka përfundaur kontratën me Lazion në fund të sezonit duke vendosur që mos ta vazhdojë kontratën me këtë klub.

Keita tashmë ka një marrëveshje paraprake me Juventusin, por ‘Zonja e Vjetër’ ka ofruar vetëm 30 milionë euro, ofertë e papranuar nga lojtari, raporton Gazzetta dello Sport, përcjell ORAinfo.

Kjo e lë derën hapur për Milanin, i cili fillimisht tregoi interes në muajin maj për transferimin e lojtarit, por u tërhoq pasi lojtari kishte shprehur dëshirën të lunate në Juventus.

Megjithatë, Gazzetta beson se drejtori i Milanit Marco Fassone i ka thënë Biancocelestit Presidenti Claudio Lotito se ai është i gatshëm të vendosë 30 milion euro në tavolinë.

Për lojtarin senegalez ka interes edhe nga Napoli dhe Inter, edhe pse këta të fundit kanë gjasa të bëjnë një ofertë zyrtare nëse Ivan Perisic bashkohet me Manchester United.

Milan shokon Juventusin, ia rrëmben nga duart super lojtarin! (Foto)

Read Offline:
Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Milan shokon Juventusin, ia rrëmben nga duart super lojtarin! (Foto) Milan shokon Juventusin, ia rrëmben nga duart super lojtarin! (Foto)Rating: 4.8