Home / SPORT / Natën e mirë, Barcelonë
Natën e mirë, Barcelonë

Natën e mirë, Barcelonë

Barcelona nuk do ta harrojë natën e sotme. Ata kanë shpërdoruar avancimin në 4-1 në Romë, pasi që kanë pësuar 3 gola kundër Romës
Roma është në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Lionel Messi dhe skuadra e tij nuk ja ka arritur që të shënoi një gol që t’ia sigurojë kalimin tutje në gjysmëfinale, por detyrat e tyre i kanë bërë për mrekulli romakët.

Qysh në minutën e 5’të Roma kaloi në epërsi me anë të Dzekos.

Pjesa e parë përfundoi me këtë rezultat.

Romakët e filluan edhe më mirë pjesën e dytë ku nga penalltia shënoi De Rossi.

Deri në minutën e 82’të nuk pati takime të ndryshime në rezultat por në skenë doli Manolas që shënoi golin e tretë, golin e kualifikimit të Romës në gjysmëfinale.

Ky rezultat mund të konsiderohet befasia më e këndshme në Ligën e Kampionëve këtë sezon. /GazetaExpress/

Natën e mirë, Barcelonë

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com April 10, 2018 10:07 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=163865
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Natën e mirë, Barcelonë Natën e mirë, BarcelonëRating: 4.8

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other