Home / SPORT / Pak kush i besoi, por ky është personi që i pa hajrin Milan
Pak kush i besoi, por ky është personi që i pa hajrin Milan

Pak kush i besoi, por ky është personi që i pa hajrin Milan

Milan thuajse u nis nga zero. Filloi kampionatin në mënyrën më të keqë të mundshme, andaj edhe zyrtarët e Milanit morën masa dhe e shkarkuan trajneri, Vicenzo Monellën.

Në vend të tij si traner të përkoshëm e vunë legjendën e Milanit, Rino Gattuso, që doli të ishte zgjedja më e mirë përcjell ORAinfo.

Ai këndelli   një situatë dramatike në të cilën shumë pak (madje edhe në shoqëri) i besonin atij dhe aftësive të tij. Edhe disa  ekspertë e konsideronin atë të papërshtatshëm.

Pak kush i besoi, por ky është personi që i pa hajrin Milan

Nëse pavarësisht kësaj Gattuso ka arritur të mbajë të motivuar një ekip të tërë, me të vërtetë do të thotë se është një i veçantë, një lider si ju nuk e keni parë në Milanello për vite.

Ai vetë e di se ai ende ka shumë për të mësuar nga aspekti taktik, por gjëja e rëndësishme është që koha për ta bërë këtë është dhënë edhe në sezonin e ardhshëm. /ORAinfo/

Pak kush i besoi, por ky është personi që i pa hajrin MilanPak kush i besoi, por ky është personi që i pa hajrin Milan

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com March 12, 2018 8:33 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=156211
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Pak kush i besoi, por ky është personi që i pa hajrin Milan Pak kush i besoi, por ky është personi që i pa hajrin MilanRating: 4.8