Home / SPORT / Para finales së madhe, ja çfarë i detyroi Klopp që të bëjnë lojtarët
Para finales së madhe, ja çfarë i detyroi Klopp që të bëjnë lojtarët

Para finales së madhe, ja çfarë i detyroi Klopp që të bëjnë lojtarët

Marseille-Atletico, finalja e Europa League është përcjell me vëmendje nga e gjithë skuadra e Liverpoolit, që po qëndron në Marbella, në Malaga në vargun e përgatitjeve për finalen e Kiev kundër Realit.

Ka qenë një sezon mbresëlënës për Liverpoolin që mund ta kurorëzojë me trofe më 26 maj në Kiev, kur në finale të Champions League do të përballet me Real Madridin, kampionin aktual të kësaj gare.

Klopp është duke u përgatitur për këtë finale në Spanjë, në Malaga. Ata arritën në Marbella të mërkurën mbrëma, duke bërë disa stërvitje të lehtë në mbrëmje, dje më shumë ndërsa sot dhe nesër pritet të rritin intensitetin për t’u përgatitur sa më mirë për finalen e Kiev.

Jo gjithçka është relaksuese, Klopp “detyroi” lojtarët ta shikojnë finalen e Europa League dhe iu tha atyre: “Nga ndeshje të tilla mësoni shumë”, bën të ditur AS.

Në fund, ai ia rikujtoi lojtarëve se Atletico di si t’i luajë këto ndeshje dhe shembulli më i mirë ishte kur Marseille po dominonte gjithçka deri në minutën e 20 kur shfrytëzoi një gabim në mbrojtje Griezmann, për të shënuar gol – këtë Klopp e ka kërkuar nga lojtarët që të bëjnë kundër Real Madridit.

Të jenë të vëmendshëm dhe të mundohen që të shfrytëzojnë çdo humbje të topit nga ana e ekipit të Zinedine Zidane dhe hapësirat që do t’i lënë në mbrojtje kur do të sulmojnë si Marseille, që në fund humbi 3-0.Para finales së madhe, ja çfarë i detyroi Klopp që të bëjnë lojtarët

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com May 18, 2018 8:52 am ne link https://kosovatoday.com/?p=181004
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Para finales së madhe, ja çfarë i detyroi Klopp që të bëjnë lojtarët Para finales së madhe, ja çfarë i detyroi Klopp që të bëjnë lojtarëtRating: 4.8

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other