Home / SPORT / Paul Scholes ende nuk mund ta besoj çfarë ka transferuar Manchester United

Paul Scholes ende nuk mund ta besoj çfarë ka transferuar Manchester United

Paul Scholes ende nuk mund ta besoj çfarë ka transferuar Manchester UnitedPaul Scholes ka thënë se Nemanja Matic është lojtari që i është dashur Manchester United qysh prej shumë kohësh.

Legjenda e ‘Djajve të Kuq’ ka thënë se nuk mund ta besoj se si Chelsea e shiti një lojtar që në mesfushë është shumë i talentuar, fiton topat e humbur dhe luan agresiv me kundërshtarin.

“Ende nuk mund ta besoj se si Chelsea e shiti një lojtar i Nemanja Matic. Mua më pëlqen shumë loja që po e bënë, ai është si Carrick, por që është më agresiv dhe që u jep liri lojtarëve në fazën e sulmit të bëjnë lojën e tyre”, ka thënë Scholse,.

Matic u transferuar tek Manchester United nga Chelsea për 40 milionë funte, por siç duket ky largim sipas Scholes do ju kushtoj shumë bluve.

Read Offline:
Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Paul Scholes ende nuk mund ta besoj çfarë ka transferuar Manchester United Paul Scholes ende nuk mund ta besoj çfarë ka transferuar Manchester UnitedRating: 4.8