Home / SPORT / Përfundon karriera e Kane? Lajmi i fundit ka shokuar botën e futbollit
Përfundon karriera e Kane? Lajmi i fundit ka shokuar botën e futbollit

Përfundon karriera e Kane? Lajmi i fundit ka shokuar botën e futbollit

Tottenhami dhe Anglia janë duke pritur me padurim rezultatet e një hetimi mbi kyçin e këmbës së Harry Kane.

Është deklaruar se sulmuesi i  Spurs mund të  përballet me mundësinë e humbjes së Kupës së Botës së verës, pasi ai është  lënduar rëndë kundër Bournemouth të dielën pasdite, përcjell ORAinfo.

Përfundon karriera e Kane? Lajmi i fundit ka shokuar botën e futbollit

Në minutë e 34-të të ndeshjes me portieri, Asmir Begovic e detyroi yllin e Anglisë të largohej nga fusha dhe Raporti i Guardian-it thotë se 24-vjeçari më vonë u nda duke lënë stadiumin në paterica dhe kyçin e djathtë e kishte mbuluar me një mburojë mbrojtëse.

 

Spurs kanë frikë se njeriu i tyre kryesor ka dëmtuar ligamentet e kyçit të këmbës në sfidë – të njëjtin kyçin e këmbës që ai ka plagosur në 2016, duke humbur dy muaj dhe po presin që sulmuesi të skanojë  gjendjen e tij për të zbuluar shkallën e lëndimit ./ORAinfo/Përfundon karriera e Kane? Lajmi i fundit ka shokuar botën e futbollit

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com March 12, 2018 8:32 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=156200
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Përfundon karriera e Kane? Lajmi i fundit ka shokuar botën e futbollit Përfundon karriera e Kane? Lajmi i fundit ka shokuar botën e futbollitRating: 4.8