Home / SPORT / Reali në këmbë… Perez nuk dëshiron ta shohë më këtë futbollist..!
Reali në këmbë… Perez nuk dëshiron ta shohë më këtë futbollist..!

Reali në këmbë… Perez nuk dëshiron ta shohë më këtë futbollist..!

E ardhmja e Karim Benzemës në Real Madrid është nën kontroll të rreptë.

Sulmuesi francez është i detyruar të largohet nga Santiago Bernabeu në fund të sezonit dhe sipas raporteve në Spanjë, presidenti i Real Madridit Florentino Perez ka përgatitur tashmë një listë të ngushtë për të zëvendësuar francezin,përcjell ORAinfo.

Reali në këmbë… Perez nuk dëshiron ta shohë më këtë futbollist..!

 

Sipas Mundo Deportivo dy emrat e parë në listën e ngushtë të Florentino janë ato të Harry Kane dhe Mohammed Salah.

Sulmuesi i Anglisë, megjithatë, është gjithashtu zëvendësimi i shtrenjtë i mundshëm për Benzema, pasi Spurs nuk do ta shesë sulmuesin e yllit për më pak se 220 milionë euro, pretendon Mundo Deportivo.

Sa për Salahun, presidenti i federatës së futbollit të Egjiptit, Hany Abo Rida, kohët e fundit ka zbuluar se Real Madridi do të bëjë një ofertë për të nënshkruar ish-mesfushorin e Romës në fund të sezonit. Salah mund të shkojë në Bernabeu duke lejuar Cristiano Ronaldon të luajë si sulmues i vetëm në fushatën 2018/19.

 

Dy sulmuesit e tjerë të kërkuar nga Real Madrid janë sulmuesi i Interit, Mauro Icardi (i cili ka një klauzolë lirimi prej 110 milionë eurosh) dhe Robert Lewandowski./ORAinfo/

Reali në këmbë… Perez nuk dëshiron ta shohë më këtë futbollist..!Reali në këmbë… Perez nuk dëshiron ta shohë më këtë futbollist..!

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com March 12, 2018 8:31 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=156192
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Reali në këmbë… Perez nuk dëshiron ta shohë më këtë futbollist..! Reali në këmbë… Perez nuk dëshiron ta shohë më këtë futbollist..!Rating: 4.8