Home / SPORT / Reali niset drejt Maqedonisë, kjo është lista e lojëtareve nga Zidane

Reali niset drejt Maqedonisë, kjo është lista e lojëtareve nga Zidane

Reali niset drejt Maqedonisë, kjo është lista e lojëtareve nga ZidaneReal Madrid ka nisur udhëtimin drejt Maqedonisë pasi më 8 gusht do të luajë kundër Manchester United në ndeshjen e vlefshme për Superkupën e Europës.

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka publikuar listën me 24 futbollistët që janë ftuar për këtë ndeshje.
Ajo që bie në sy është prezenca e Cristiano Ronaldos i cili ditën e shtunë u rikthye në stërvitje me “Los Blancos”.
LISTA/
Portierë: Keylor Navas, Casilla dhe Luca Zidane.
Mbrojtës: Carvajal, Vallejo, Sergio Ramos, Varane, Nacho, Marcelo, Theo dhe Achraf.
Mesfushorët: Kroos, Modric, Casemiro, Marcos Llorente, Marco Asensio, Isco, Kovacic dhe Ceballos.
Sulmuesit: Cristiano Ronaldo, Bale, Benzema, Lucas Vazquez dhe Borja Mayoral

Read Offline:
Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Reali niset drejt Maqedonisë, kjo është lista e lojëtareve nga Zidane Reali niset drejt Maqedonisë, kjo është lista e lojëtareve nga ZidaneRating: 4.8