Home / SPORT / Ylli që e do Barcelona, po e transferon Zidane tek Real Madridi (FOTO)

Ylli që e do Barcelona, po e transferon Zidane tek Real Madridi (FOTO)

Ylli që e do Barcelona, po e transferon Zidane tek Real Madridi (FOTO)Real Madridi i është bashkuar Barcelonës në garë për transferimin e sulmuesit të Dortmundit, osmane Dembele.

Zinedine Zidane po e dëshiron transferimin e bashkëkombësit të tij në ‘Bernabeu’, pas një sezonit të shkëlqyer që tregoj.

Sipas ‘AS’ dhe ‘RAC1’, Real Madridi është duke e udhëhequr garën për transferimin e Dembeles, edhe pse Barcelona e sheh atë si zëvendësues ideal të Neymarit që u transferua tek PSG-ja për 222 milionë euro, transmeton ORAinfo.

Zidane i ka bërë me dije Real Madridit që ta transferoj në këtë verë sulmuesin francez në ‘Bernabeu’, dhe nëse ndodh kjo gjë, atëherë Dembele do të jetë lojtari i dytë që madrilenët ua rrëmbejnë katalonasëve, pas Dani Ceballos.

Ylli që e do Barcelona, po e transferon Zidane tek Real Madridi (FOTO)

Read Offline:
Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Ylli që e do Barcelona, po e transferon Zidane tek Real Madridi (FOTO) Ylli që e do Barcelona, po e transferon Zidane tek Real Madridi (FOTO)Rating: 4.8