Home / SPORT / Ylli që e kërkoi Milani, rrëfen vuajtjet e tij në ushtri

Ylli që e kërkoi Milani, rrëfen vuajtjet e tij në ushtri

Ylli që e kërkoi Milani, rrëfen vuajtjet e tij në ushtri

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Mesfushori i Newcastle ,Ki Sung-Yueng foli për Daily Mail dhe zbuloi se ai kishte marrë pjesë në stërvitjen ushtarake në vendin e tij në vitin 2016.

Futbollisti ii Koresë së Jugut ishte në listën e fundit të Milanit, pasi kontrata e tij me Swansea përfundoi, por Rossonerët vendosën të mos bëjnë një lëvizje vendimtare përcjell ORAinfo.

“Mësova gjëra që nuk do të kisha mësuar kurrë atje, u zgjova në orën 6.30 çdo ditë, do të mblidhesha para ndërtesës kryesore dhe do të këndonim himnin kombëtar, pastaj dita vazhdoi me stërvitjen e armëve, së pari me armë dhe pastaj me granata, “tha ai.

“Granata, unë kisha për të hedhur atë në një vrimë 30 metra larg, nëse është më e lehtë për një atlet, jo në të vërtetë, është gjithmonë më mirë të vraposh në një fushë futbolli, atëherë ka pasur ushtrime në dhoma me gaz.

“Ne kishim për të qëndruar atje për një minutë, pastaj shkëmbyem me një tjetër, nuk kemi mundur të marrim frymë, disa njerëz po qanin, të tjerë kishin sy dhe hundë të djegur, ishte një situatë e pabesueshme dhe e frikshme.

“Unë dua të jem gati për të ndihmuar vendin tim. Nëse unë u thirra për të ndihmuar ushtrinë time, unë do t’i tregoja trajnerit tim Rafa Benitez se unë duhet të shkoj, të mbroj familjen time dhe të mbroj vendin tim”, përfundoi Ki./ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com December 8, 2018 4:41 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=381671
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Ylli që e kërkoi Milani, rrëfen vuajtjet e tij në ushtri Ylli që e kërkoi Milani, rrëfen vuajtjet e tij në ushtriRating: 4.8