Home / SPORT / Yllin që e duan gjigantët italian, po e transferon Monaco (FOTO)

Yllin që e duan gjigantët italian, po e transferon Monaco (FOTO)

Yllin që e duan gjigantët italian, po e transferon Monaco (FOTO)Keita Balde Diao po bëhet sulmues i Monacos.

Skuadra franceze ka arritur marrëveshje me Lazion për transferimin e super-sulmuesit.

Sipas ‘Sky Italia’, Monaco do t’i paguaj 30 milionë euro Lazio për Keitan, i cili sot gjendet në Monte Carlo për t’i përfunduar testet mjekësore, transmeton ORAinfo.

Balde shihet si zëvendësues i Kylian Mbappes që ka arritur marrëveshje me PSG-n për shumën e 180 milionë euro.

Në garë për transferimin e Lazios, ishin skuadrat si, Milan, Inter, Juventus dhe Roma.

Yllin që e duan gjigantët italian, po e transferon Monaco (FOTO)

Read Offline:
Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Yllin që e duan gjigantët italian, po e transferon Monaco (FOTO) Yllin që e duan gjigantët italian, po e transferon Monaco (FOTO)Rating: 4.8