Sqarohet gjithçka, për këtë klub do të luajë Ronaldo

PSG i hyn në rrugë Milanit, po ia rrëmben nga duart yllin e madh

Cristiano Ronaldo, thuhet se nuk po kërkon të largohet nga Manchester United gjatë afatit kalimtar të kësaj vere, pavarësisht thashethemeve të fundit rreth portugezit.

37-vjeçari shënoi 24 gola dhe regjistroi tre asistime në 38 paraqitje për Djajtë e Kuq gjatë sezonit 2021-22, por ishte një sezon zhgënjyes për klubin, pasi ata përfunduan në vendin e gjashtë në tabelën e Premier League dhe nuk arritën të fitonin një trofe, përcjell ORAinfo.

PSG i hyn në rrugë Milanit, po ia rrëmben nga duart yllin e madh

Ronaldo ka edhe një vit të mbetur për të ekzekutuar kontratën e tij në Old Trafford, me 12 muaj shtesë, por një raport i fundit pohoi se ai po kërkonte të largohej nga Man United në tregun aktual.

Dështimi i skuadrës për t’u kualifikuar në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm u tha se ishte një problem i madh për sulmuesin me përvojë.

Megjithatë, sipas Sport Witness, pavarësisht spekulimeve të fundit, portugezja nuk ka në plan të kërkojë një largim nga Old Trafford këtë verë./ORAinfo/