Home / Tag Archives: 18

Tag Archives: 18

Prezantohet raporti për matjen e territorit

Prezantohet raporti për matjen e territorit

Komisioni i ekspertëve për Matjen e Territorit të Republikës së Kosovës prezanton të gjitha të dhënat, materialet dhe gjetjet që janë bërë gjatë punës së tyre. Hivzi Islami, kryetar i këtij Komisioni, tha se të gjeturat do të jenë në dispozicion të opinionit publik. “Me Maqedoninë çështja e kufirit ishte …

Read More »

Barcelona vs PSG, deklaratë e çmendur nga Dani Alves 11:18 | 18 Shkurt 2017

Barcelona vs PSG, deklaratë e çmendur nga Dani Alves 11:18 | 18 Shkurt 2017

Dani Alves beson se Barcelona mund ta rikthej rezultatin në ndeshje e kthimit ndaj Paris Saint-Germain. Barcelona është afër eliminimit nga Liga e Kampionëve pas humbjes nga Paris Saint-Germain, me rezultat 4:0, në ndeshjen e parë. Por, mbrojtësi i Juventusit, Dani Alves beson se ekipi nga Camp Nou mund ta …

Read More »

Shënohet 47-vjetori i themelimit të Universitetit të Prishtinës

Shënohet 47-vjetori i themelimit të Universitetit të Prishtinës

Në sallën e rektoratit të Universitetit të Prishtinës sot shënohet 47 vjetori i themelimit të këtij universiteti. UP u themelua me Ligjin mbi themelimin e Universitetit të Prishtinës, të cilin e miratoi Kuvendi i Krahinës Socialiste të Kosovës më 18 nëntor 1969. Themelimi i Universitetit të Prishtinës ishte një ngjarje …

Read More »

Vetëm në janar u zhdukën 18 vajza në Kosovë, një nga arsyet statusi social

Vetëm në janar u zhdukën 18 vajza në Kosovë, një nga arsyet statusi social

When you use Google services, you trust us with your information. This Privacy Policy is meant to help you understand what data we collect, why we collect it, and what we do with it. This is important; we hope you will take time to read it carefully. And remember, you …

Read More »

Njihuni me ‘Don Zhuanin’ shqiptar me 18 gra… (Video)

Njihuni me ‘Don Zhuanin’ shqiptar me 18 gra… (Video)

Një video paksa e vjetër qarkullon në rrjetet sociale, ku tregohet në fakt një realitet ndryshe nga ai që jetojmë në përditshmërinë tonë në kryeqytet apo dhe qytete të tjera të mëdha. Behet fjalë për një burrë nga fshati i Grabjanit, në Lushnje që ka patur 18 gra. Ai tashmë …

Read More »