Home / Tag Archives: AAK

Tag Archives: AAK

Anita e godet Presidentin Thaçi për shkak të deklaratave për Ramushin

Anita e godet Presidentin Thaçi për shkak të deklaratave për Ramushin

Bashkëshortja e liderit të AAK’së, Anita Haradinaj ka reaguar ndaj deklaratës së Presidentit Thaçi, i cili tha dje se “çlirimtarët mund të ndalen në aeroporte, por jo të ekstradohen në Serbi”. Ajo ka reaguar pas deklaratës së presidentit se “çlimitarët mund të ndalen në aeroporte, por nuk mund të ekstradohen …

Read More »

Rama, Vucicit: Ramushi për mua është çlirimtar

Rama, Vucicit: Ramushi për mua është çlirimtar

Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiq, gjatë ditës ka komentuar vizitën e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, në selinë e partisë së Ramush Haradinajt, AAK në Prishtinë. Ai ka thënë se Rama nuk është dashur ta vizitojë AAK-në. Kurse, Edi Rama i është përgjigjur duke thënë se Ramush Haradinaj është çlirimtar dhe …

Read More »

Vucic thotë se Edi Rama s’është dashur ta vizitojë AAK-në

Vucic thotë se Edi Rama s’është dashur ta vizitojë AAK-në

Kryeministri serb, Aleksandar Vucic nuk ka komentuar shumë për vizitën e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama në selinë e partisë së Ramush Haradinajt, AAK në Prishtinë, mirëpo ka thënë se Rama nuk është dashur ta vizitojë AAK’në Vucic vuri në dukje se në Europë dhe në botë, kjo do të …

Read More »

Hakohet ueb faqja e AAK-së, fyhet rëndë Ramush Haradinaj (Foto)

Hakohet ueb faqja e AAK-së, fyhet rëndë Ramush Haradinaj (Foto)

Ueb faqja zyrtare e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) është hakuar sonte, kurse në të është shkruar përmbajtje ofenduese për këtë parti dhe liderin e saj, Ramush Haradinaj. Në ballinë është shfaqur një foto me emblemën e UÇK-së. Ndërsa teksti “Haradinaj është vrasës” është shkruar në disa gjuhë të …

Read More »

VV, AAK e Nisma mbajnë konferencë për vazhdimin e dialogut

VV, AAK e Nisma mbajnë konferencë për vazhdimin e dialogut

Sot në ambientet e Kuvendit, tri subjektet opozitare, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën mbajnë konferencë të përbashkët për media lidhur me takimin e sotëm në nivel presidentesh dhe kryeministrave të Kosovës dhe Serbisë. Shefat e grupeve parlamentare të Vetëvendosjes!-s Glauk Konjufca, Aleancës për Ardhmërinë …

Read More »

Gucati: Serbia në vend se të kërkojë falje vazhdon avazin e vjetër

Gucati: Serbia në vend se të kërkojë falje vazhdon avazin e vjetër

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të luftës së UÇK-së, Hysni Gucati, ka deklaruar para protestuesve se “janë mbledhur për t’i treguar regjimit fashist të Beogradit se nuk frikësohen, pasi UÇK-ja ka bërë luftë të pastër, madje luftën më të pastër në fundshekullin e kaluar”. “Gjeneral Haradinaj, figura kryesore e AAK, …

Read More »

AAK: Në protestë ishin dhjetëra mijëra qytetarë

AAK: Në protestë ishin dhjetëra mijëra qytetarë

Dhjetëra mijëra qytetarë, nga të gjitha viset shqiptare, sot janë rreshtuar në krah të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, në një protestë madhështore në Prishtinë, ndër më të mëdhatë të mbajtura ndonjëherë. “E vlerësojmë madhështore këtë protestë, për faktin se në mbështetje të liderit Ramush Haradinaj, janë vënë qytetarë të …

Read More »

Rexhep Selimi: Mazhoranca nuk mundi t’i thoshte “JO” Serbisë

Rexhep Selimi: Mazhoranca nuk mundi t’i thoshte “JO” Serbisë

Deputeti nga Lëvizja Vetëvendosje, Rexhep Selimi duke folur për dështimin e arritjes së një projekt-rezolute lidhur me ndalimin e Ramush Haradinaj në Francë, ka thënë se fajin e ka mazhoranca e Kuvendit të Kosovës. Sipas tij, fjalimet e mazhorancës ishin krejtësisht të ndryshme nga votat e tyre për projekt-rezolutën e …

Read More »

Kuvendi dështon të miratojë rezolutë për Haradinajn

Kuvendi dështon të miratojë rezolutë për Haradinajn

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë miratuar asnjë rezolutë, përmes së cilës do të kërkohej lirimi i kryetarit të AAK’së, Ramush Haradinaj. Deputetët, pas 11 orë diskutimesh nuk kanë votuar rezolutat e propozuara, raporton Express. AAK paraqiti rezolutën, e cila u mbështet nga partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje dhe Nisma …

Read More »