“Nuk e kam takuar që atë ditë”, Haradinaj flet për raportet me Reshitajn

Tregon se a do përjashtohet nga AAK Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj…

Deputetja e AAK-së i reagon Gërvalles e cila heshti kur ministri serb e quajti UÇK-në “terroriste”

Ajo i ka reaguar Gërvallës Deputetja nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Time…

Besnik Tahiri thotë se administrata Publike, modemos duhet të jetë pjesë e kontrollit parlamentar

Tahiri ka thënë se administrata Publike, modemos duhet të jetë pjesë e kontrollit parlamentar. Shefi i…

Selim Selimi i AAK-së nis fushatën për Prishtinën

Selim Selimi tashmë ka nisur fushatën në Prishtinë. Ish-ministri i Drejtësisë nga radhët e AAK’së, Selim…

Haradinaj kujton Agim Ramadanin: E kishte kuptuar konceptin e lirisë në thellësinë e tij

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kujtuar heroin e kombit, Agim…

Dreshaj i AAK-së kërkon nga Qeveria sigurimin sa më të shpejtë të vaksinave për krejt qytetarët

AAK kërkon nga Qeveria sigurimin sa më të shpejtë të vaksinave për krejt qytetarët. Infektologu dhe…

Partitë politike inspeksioni i qon te përmbaruesi, s’i paguan gjobat për shkeljen e masave anti-Covid në fushatë

Inspeksioni i çon partitë te përmbaruesi, s’i paguan gjobat për shkeljen e masave anti-Covid në fushatë.…

Reshitaj mohon se VV ia kërkoi votën për Presidentin

“Ky vendim ka qenë i imi, human, i pavarur dhe krejtësisht profesional” Deputetja e AAK-së, Albena…

Haradinaj thotë se s’kanë marrë asnjë vendim për ta përjashtuar Albena Reshitaj nga AAK

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj në konferencën e sotme për media ka folur edhe për atë…

Bekë Berisha: Reshitaj le t’i marrë privilegjet e premtuara, por le ta kthen mandatin në AAK

Berisha: Reshitaj le t’i marrë privilegjet e premtuara, por le ta kthen mandatin në AAK. Deputeti…

Haradinaj tregon nëse Albena Reshitaj është përjashtuar nga AAK-ja

Daut Haradinaj tregon nëse Albena Reshitaj është përjashtuar nga AAK-ja. Zhvillime të njëpasnjëshme pati gjatë ditës…

A i ofroi VV-ja shpërblime Graincës që ta lë PDK-në? – Flet Kusari-Lila

Kusari Lila e mohon se VV-ja i ka ofruar shpërblime Granicës që të lë PDK-në. Ushtruesja…