Home / Tag Archives: abbiati

Tag Archives: abbiati

Abbiati shokon Milanin, ja çka ndodhi nën drejtimin e kinezëve

Ish portieri i Milanit Christian Abbiati, pranon se ka pasur shumë konfuzion nën pronësinë kineze, ndërsa ish trajnerin Vincenzo Montella e quan “gjysmë katastrofë”. Abiati punoi si një ndërlidhës mes skuadrës dhe klubit, por u largua pas vetëm një sezoni. “Fakti që nuk kam vazhduar ishte zgjedhja ime, [atëherë drejtori sportiv Massimiliano] Mirabelli më ofroi një rinovim, por unë refuzova. Pastaj nuk mund ta shihja veten në një kostum dhe lidhje …”. “Gabimi im ishte të bëja krahasime me Milanin e vjetër, ku kisha pikë referimi të caktuara”, ka thënë Abiati për Gazeta della Sport, përcjell ORAinfo. “Atje, në vend të kësaj, kishte shumë konfuzion në lidhje me menaxhimin. Ishte një organizatë e tymosur që u përpoq të kalonte për tu përsosur”. “Mënyra se si ajo përfundoi nuk më habiti, dhe me mënyrën se si po shkojnë gjërat është më mirë që ka përfunduar. Pika ime reference ishte [Traineri Gennaro] Gattuso. “Objektivi me të ishte kthimi i Milanit në atë që dikur ishte, me rregulla t..

Read More »