Home / Tag Archives: acarohet

Tag Archives: acarohet

Acarohet trajneri i PSG-së, reagon ashpër ndaj gazetarëve

Trajneri i PSG-së bëri një reagim të ashpër ndaj një gazetari i cili tentoi të merrte një përgjigje nga ai. Tuchel u përgjigj i zemëruar, duke i thënë se nuk jeni në një restorant. PSG-ja arriti ta sigurojë në fund një barazim me rezultat 2-2 në shtëpi kundër Napolit falë golit të shënuar nga Angel Di Maria. Ky barazim i vë francezët në pozitën e tretë të grupit C të Ligës së Kampionëve. Para kësaj ndeshje, Tucheli i kishte thënë gazetarëve se PSG-ja nuk ka mundësi ta fitojë titullin e Ligës së Kampionëve këtë sezon. Gjermani u pyet për këtë koment përsëri, edhe pas përfundimit të ndeshjes. “Unë veçse iu thashë juve dje. Ti më the se ishin pretendentë kryesorë dhe unë t’u përgjigja duke thënë se nuk ishim. Çka? Por, ju duhet të më besoni sepse është kështu”, ka thënë Tucheli në konferencën për shtyp pas ndeshjes. Gazetari iu përgjigj duke e pyetur përsëri: “Por, atëherë çfarë janë qindra milionë eurot që i keni investuar për ta fituar titullin e Ligës së Kampionëve? Është paksa e ..

Read More »

Ismet Beqiri acarohet keq me Hashim Thaçin

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri është përfshirë në debatin e fundit rreth çështjes së korrigjimit të kufirit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ky fakt është përmendur në një konferencë për media nga Presidenti i Republikës së vendit, Hashim Thaçi, i cili nuk e përjashtoi mundësinë që në të ardhmen të ketë ndryshim të kufirit. Postimi i plotë: Të dashur miq, Këto ditë po vazhdohet me: Deklarata plotësisht të papërgjegjshme Deklarata e intervista kontradiktore Deklarata e intervista të dëmshme dhe të rrezikshme Deklarata për”korigjim”kufinjësh,një farsë por me prapavijë të rrezikshme Deklarata të stilit mbreti jam unë,e ju ndëgjoni e shërbeni… Por as nuk e ka të drejtën,as mandatin,as ai dhe askush tjeter ta copëtoj Kosovën,ta shkel integritetin dhe sovranitetin e vendit. Askush,as ai nuk mund të luaj me Kushtetutën e vendit… Se këtij”sakica nuk i pret në një vend”,nuk është lajm,por çdo gjë duhet të ketë kufij. Ne jemi Republikë Parlamentare,për rikujtim ati..

Read More »