A do t’i bashkohet Bekim Jashari partisë së Vjosa Osmanit?

A do t’i bashkohet Vjosa Osmanit në parti? Flet Bekim Jashari. Bekim Jashari kërkon nga politikanët…

Kështu ndodhi rrethimi i parë i familjes Jashari dhe si u përball Ademi me policinë serbe

Si ndodhi rrethimi i parë i familjes Jashari dhe si u përball Ademi me policinë serbe?…

Osmani në FSK: Mund të kemi një ushtri të vogël në numra, por me një zemër të madhe

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani ka vizituar sot Forcën e Sigurisë së Kosovës, me…

Bekim Jashari: Raportet me Thaçin u prishën shkaku i joburrërisë së tij me Lulzimin

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka folur për herë të parë për prishjen e raporteve Hashim…

Merret ky vendim për shtatoren e Adem Jasharit në Prizren

Shtatorja e Adem Jasharit në Prizren do të rikonstruktohet. Shtatorja e Gjergj Kastriot- Skënderbeut po vazhdon…

Pas kritikave të shumta, Prizreni vendos që ta largojë shtatoren e Adem Jasharit

Dy ditë pas vendosjes së shtatores së Adem Jasharit në Prizren, menaxhimimi i “Abi Çarshisë”, ka…

Pas kritikave për shtatoren e Adem Jasharit në Prizren, reagon Bekim Jashari

Bekim Jashari reagon pas kritikave për shtatoren e Adem Jasharit në Prizren. Familja Jashari nga Prekazi…

Nervozohet Ahmeti: Nëse shtatorja e Fadil Vokrrit s’ka lidhje me të, se lejojmë në Prishtinë

Reagon Shpend Ahmeti. Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, po duket se është irrituar me formën se…

Basha nderon Adem Jasharin në ditën e lindjes: I dëshmoi botës mbarë se për zogjtë e shqipes liria s’ka çmim

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka kujtuar sot ditën e lindjes së Adem Jasharit. Lideri…

Kurti: Uroj që luftëtarët e akuzuar të dalin ballëlartë e krenarë nga Specialja

Ish-kryeministri i Kosovës dhe lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, uruar shqiptarët me rastin e tri…

Ankohet Bekim Jashari: 21 vjet pas luftës, Kullat në Prekaz kanë mbetur në mëshirën e fatit

Për kryetarin e komunës së Skenderajt është absurde se si shteti 21 vjet pas luftës, nuk…

Hoxhaj: Në këtë 28 Nëntor, krerët e UÇK-së po akuzohen e po mbahen të mbyllur padrejtësisht

Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka njoftuar se bashkë me anëtarë të tjerë të…